Clark Glenn

About me

Z każdym rokiem, coraz bardziej widoczna jest postępującą degradacja środowiska naturalnego. Wycinka lasów w znacznej mierze przyczynia się do nadprodukcji dwutlenku węgla uwalniającego się do atmosfery, co skutkuje coraz większym zanieczyszczeniem powietrza.

Nie jest to jedyna przyczyna - ogrzewanie mieszkań paliwem stałym jakim jest węgiel, również powoduje wzrost produkcji szkodliwych gazów, objawiających się jako smog.

Czas zmian
By ograniczyć chociaż w części emisję szkodliwych gazów, energię pozyskiwaną z paliw stałych należy zastąpić inną formą paliwa - na przykład energią słoneczną.
Zagadnieniami związanymi z pozyskiwaniem energii słonecznej i przetwarzaniem jej w energię użytkową, zajmuje się fotowoltaika. Rozwój tej dziedziny nauki bardzo przyczynił się do budowy i stosowania na szeroką skalę ogniw fotowoltaicznych.

Ekologia a promieniowanie słoneczne
Jednym z dobrych kroków w kierunku zatrzymania lub chociażby spowolnienia nieuchronnej katastrofy, która spowoduje zachwianie struktur ekologii, jest zainstalowanie w gospodarstwach domowych - jedno lub wielorodzinnych - elektrowni słonecznych.

Elektrownie słoneczne to specjalnie skonstruowany zespół urządzeń, przetwarzających energię pobieraną z promieniowania słonecznego - którą zalicza się do źródła energii odnawialnej - na energię cieplną lub elektryczną.
Dzięki ogniwom fotowoltaicznym - stanowiącym podstawowe elementy konstrukcyjne w takich elektrowniach - zamontowanym najczęściej na dachach domów lub innej płaskiej, lekko nachylonej powierzchni, przetworzona energia słoneczna zasili całe gospodarstwo w prąd.

fotowoltaika